KONST / Ramar / Ram 7336357
*
nr 733 6357
Ram
Förgylld, ramens innermått: 40x30
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 19:00:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 20:05:23
1
100 kr
9/1 07:51:50
2
200 kr
9/1 15:07:40
3
200 kr
9/1 15:08:08
3
250 kr
9/1 16:03:45
4
300 kr
9/1 17:39:41
5
Vinnande bud
9/1 18:20:27
4
400 kr
9/1 18:49:07
5
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
5025 Assietter
12 st, Grindley, England
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5252 Bordslampor
ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:47
-
5259 Burkar
2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59
-
5300 Färgetsning
Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
*
Ram
nr 733 6357
Ram
Förgylld, ramens innermått: 40x30
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 20:05:23 | 1 | 100 kr |
9/1 07:51:50 | 2 | 200 kr |
9/1 15:07:40 | 3 | 200 kr |
9/1 15:08:08 | 3 | 250 kr |
9/1 16:03:45 | 4 | 300 kr |
9/1 17:39:41 | 5 | Vinnande bud |
9/1 18:20:27 | 4 | 400 kr |
9/1 18:49:07 | 5 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
5025 Assietter
12 st, Grindley, England
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50 -
5252 Bordslampor
ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:47 -
5259 Burkar
2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59
-
5300 Färgetsning
Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50